czwartek, 13 maja 2010

Portret rodzinny.


Autorka fotografii - Sally Mann


Portret rodzinny... dla wielu fotografów bardzo trudny temat. Temat , który wymaga wielkiej odwagi i odpowiedzialności, a zarazem świadomości tego co chce zaprezentować. Czy powinno się zdystansować do tego typu tematy, czy może poddać się emocjom towarzyszącym jego realizacji? Spróbować kreacji , czy pokazać naturalność? Na te i wiele innych pytań powinien odpowiedzieć sobie fotograf zanim rozpocznie...


Autor fotografii - Emmet Gowin


Warto jak wielu powiada, poszerzyć swoje horyzonty o prace fotografów którzy zostali uznani za twórców niezapomnianych prac... Internet który obecnie jest jedną z największych baz wiedzy, umożliwia nam znajdywanie wielu prac. Ja chciałbym skupić się na pracach dwóch fotografów - kobiety i mężczyzny. Spojrzenia dwóch płci. Innych charakterów, psychiki i wrażliwości na to co ich otacza.

Sally Mann.
Autorka fotografii - Sally Mann


Kobieta, która najprawdopodobniej najbardziej znana jest z portretów swoich dzieci. Zdjęcia te można by podzielić na dwa typy zdjęcia naturalne które zostały zrobione w trakcie jej pobytu z dziećmi na rzeką oraz bardziej mrocznych pokazując "zakamarki" ludzkiej duszy.

Autorka fotografii - Sally Mann

Emmet Gowin.
Autor fotografii - Emmet Gowin

Człowiek, fotograf, który sam powiedział że interesują go proste rzeczy. Rzeczy takie jak rodzina czy interakcja człowieka z naturą. Wiele jego zdjęć wyglądają niczym surrealistyczne obrazy. Sytuacje, które wyszukuje w otaczającym go świecie rodziny, bardzo prawdziwe, naturalne. Jednocześnie mamy wrażenie obecności w świecie który znajduje się gdzieś na granicy naszego świata i świata surrealizmu.
Na koniec zostawiam obraz rodzinny zaprezentowany w sposób muzyczny przez zespół Cranberries.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz